Zdjęcie do CV

Zła fotografia może nam naprawdę zaszkodzić, np. przesłonić nasze kompetencje. – Mam na biurku CV ze zdjęciem pana, który jest świetnym sprzedawcą, ale wygląda, jakby przed chwilą wyszedł z siłowni: czerwony, spocony –  Czy osoba, która wybrała takie zdjęcie, będzie właściwie reprezentować firmę? Pierwsze wrażenie naprawdę się liczy.

zdjęcie do CV Warszawa

zdjęcia biznesowe i fotografia korporacyjna

Zatem jakie zdjęcie do CV Warszawa ?

Jedno z powiedzeń, które jest dobrze znane w wielu kulturach brzmi – jak cię widzą tak cię piszą. Przysłowie to ma zastosowanie w wielu obszarach i dziedzinach i sprawdza się również przy szukaniu pracy. Pierwszym etapem na drodze do tego aby stała się czymś realnym jest przygotowanie profesjonalnego CV. Coraz bardziej popularne, a często wręcz obowiązkowe, jest umieszczenie w nim zdjęcia. Jest to bardzo istotny element dokumentów aplikacyjnych.

 

zdjęcia biznesowe i fotografia korporacyjna

zdjęcia biznesowe i fotografia korporacyjna

Zdjęcie dołączone do CV musi być naturalne oraz proste. Na większą swobodę w tej kwestii mogą pozwolić sobie jedynie osoby, które aplikują na stanowiska wymagające przede wszystkim kreatywności np. w agencjach reklamowych. Jednak i w tym wypadku warto zachować zdroworozsądkowy umiar i wyczucie. Nie sprawdzą się w tej roli zdjęcia do dokumentów jeśli zostały wykonane przez osiedlowego fotografa. Ważny jest ubiór, który powinien być elegancki czysty. Nie dobrze prezentują się zbyt krzykliwe kolory czy nadmiar wzorów. Warto również zwrócić uwagę na estetykę fryzury, a kobiety na makijaż, który jedynie w delikatny sposób powinien podkreślić atuty urody.

 

zdjęcie do CV Warszawa

zdjęcia biznesowe i fotografia korporacyjna

Istotne znaczenie ma również rozmiar zdjęcia, które powinno być czytelne, a twarz na nim dobrze widoczna. Jednocześnie sam rozmiar fotografii ma znaczenie, gdyż nie powinna ona w żaden sposób przytłaczać całości dokumentu. Pierwszoplanową rolę może pełnić tylko wtedy gdy prezencja w danym zawodzie ma priorytetowe znaczenie. Zazwyczaj fotografię umieszcza się u góry tuż obok danych osobowych.

 

 

Reklamy